Dlaczego Den Den Mushi może być gadżetem przyszłości.

Spiesząc z wyjaśnieniami: ów termin oznacza przenośny sprzęt, występujący w anime o nazwie „One Piece”. Nie będę wdrażać się za bardzo w fabułę serii, bo jest na tyle rozbudowana (przynajmniej jej świat przedstawiony), że trudno mi w tej chwili cokolwiek  napisać. Za to wypunktuję dlaczego uważam ów gadżet za dość interesujący.

złowieszczy Den Den Mushi

1. Oryginalnie- zamiast „dzwoni telefon” powiemy „dzwoni mój Den Den Mushi”, albo „muszę odebrać swojego ślimaka”. Nie cegłę (ok, raczej nikt tak nie mówi), smartfona, czy zwyczajną słuchawkę, tylko elektroniczne cudeńko- idealnie chociażby dla miłośników przyrody.

2. Wygląd- co może być ciekawego w rzeczy przypominającej (powolnego) mięczaka? Chociażby to, że jest przyjemne wizualnie i przywodzi na myśl animację. W mym wypadku ta kwestia jest niezwykle istotna, bo słowo ślimak niezbyt dobrze kojarzy mi się na co dzień. Pewnie ma to jakiś związek z ich czarnymi przedstawicielami z okolic Bałtyku i kiepskimi żartami w stylu „włożę ci ślimaka za koszulę” (mnie to w ogóle nie bawi).

reggae Den Den Mushi

3. Dla każdego- Den Den Mushi może być większe, mniejsze, młodsze, starsze, w plamki, w paski, może posiadać doklejane rzęsy, lub kropka w kropkę przypominać swojego właściciela. Dodatkową atrakcją jest fakt, że ów sprzęt porusza ustami tak, iż ma się wrażenie, że nasz ślimak żyje własnym życiem (w serii są to głównie prawdziwe stworzenia, którym nie przeszkadza taka rola). Mimika mięśni twarzowych naszego Den Den Mushi przebija niejednego komediowego aktora, co jest wisienką na torcie tej umiejętności.

4. Dzwonek- to akurat kwestia sporna. Gadżet może mieć tonację niższą, wyższą, wolną, bądź bardziej zabawną. Z tym, że to, co ja uważam za element komediowy może nie być zrozumiałe dla postronnych. Co ciekawe, istnieje specjalna forma takiego Den Den Mushi o nazwie Buster Call, która pozwala wezwać wodną marynarkę na dany teren. Problemem w takim wypadku jest to, że choć Buster Call może wyeliminować (rzekomego) wroga, taki czyn prowadzi do całkowitej destrukcji obszaru, na którym się znajdziemy. Przykładem będzie tu wyspa o nazwie Ohara, która po owym incydencie zniknęła z mapy świata (czemu, nie będę rzecz jasna zdradzać).

5. Nie tylko telefon- taki sprzęt posiada równie mocny monopol, co poniektóre współczesne firmy. W „One Piece” Den Den Mushi funkcjonują zatem nie tylko jako krótkofalówka, ale też jako kamera, aparat, faks, czy nagrywarka. Jak podaje wiki, istnieje również trudno dostępna wersja takiego sprzętu (czyli White Den Den Mushi), który pozwala wytworzyć zakłócenia- dzięki którym będziemy pewni, że nikt nas nie podsłucha. W dobie obecnej globalizacji taka rzecz byłaby autentycznym rarytasem, biorąc pod uwagę jak wiele można wyciągnąć od przeciętnego człowieka- za pomocą monitorowania sieci komórkowych.

oceniający Den Den Mushi

 6. Po prostu ciekawa rzecz- nie ma co się oszukiwać, jeżeli masz skłonność do gromadzenia drobiazgów związanych z seria(la)mi Den Den Mushi jest dla Ciebie jak znalazł. A może o to chodziło, żeby powstawiać grafiki z telefonicznymi ślimakami- już sama nie wiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s